Jakie książki polecacie

Jakie książki polecacie

Jakie polskie autorki najbardziej doceniacie pod kątem warsztatu pisarskiego? Skończyłam dłuższy cykl fantastyczny, a teraz wolałabym przenieść się w klimaty staropolskie. Może mi coś podpowiecie, bo niestety niewiele propozycji wydawniczych występuje w tym nurcie?

benia

Posty: 3

 
Pewnie ciężko wydać coś z czasów szlacheckich, sagę rozłożoną na lata. Nie każde wydawnictwo się na coś takiego zgodzi.

TomekK

Posty: 10

 
Fajny temat i ciekawe lektury. Lubię najbardziej książki z ciekawymi dialogami, a nie tylko opisami przyrody, a te, które polecacie raczej się w ten trend wpisują. Dzięki jeszcze raz.

Pięknaaa12

Posty: 18

 
Historyczne, obyczajowe sagi to nisza na polskim rynku wydawniczym, ale Pani Monika widać przełamała pewien schemat. Mam nadzieję, że na dłużej.

TomekK

Posty: 18

 
Saga Polska, jedna z części „Dwór w Czartorowiczach”. Zaczęłam od tego cyklu, aż przebiegłam po 5 książkach Pani Moniki. Dużo o trudnych wyborach, o miłości, o historii, o czasach szlacheckich. Raczej do bardzo emocjonalnych kobiet książka skierowana. Można też się zastanowić nad zaletami i wadami aranżowanego małżeństwa. Bardzo mnie ten wątek zainteresował.

Freakster89

Posty: 31

 
Ciągle czytam o miłości i to jest wątek nieśmiertelny, uniwersalny, niezależnie od umiejscowienia akcji.

Black_Riot

Posty: 6

 
Lubię podejmować wyzwania czytelnicze. Nie lubię też cykli niezakończonych, bo trochę się przejechałam na podobnych.

andrew66

Posty: 8

 
Też jestem zapisana właśnie do newsletterów redakcyjnych i dopytuję czasami o promocje na konkretnych autorów. Wydawnictwa dla pasjonatów dają od czasu do czasu rabaty.

Kitas 

Posty: 6

 
Wszystkie książki przypominające „Nad Niemnem” biorę ogólnie w ciemno :) Dawajcie więcej :D

Hunka

Posty: 4